День Незалежності України. 24.08.2023
День Української Державності. 28.07.2023
У 2023 році Україна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року.
Всесвітній день книги та авторського права
Всесвітній день книги та авторського права відзначається щорічно 23 квітня. Це свято було започатковано ЮНЕСКО з метою підтримки книги, видавництва та авторського права.
У бібліотеці оформлена тематична книжкова онлайн- виставка до Всесвітнього дня книги та авторського права.
Героїчні історії для дітей і про дітей. КНИГОміст.
Всеукраїнський тиждень дитячого читання — 2023 стартує в усіх дитячих бібліотеках країни 27 березня.
У цей день о 12.00 у Національній бібліотеці України для дітей відбудеться яскраве книжкове промо «Непереможна і єдина читацька Україна» за участю авторів, видавців, а також промоутерів дитячої книги та читання, серед яких книжкові блогери — дорослі та діти. Адже Всеукраїнський тиждень дитячого читання — це подія, яка має на меті підвищення у суспільстві статусу читання, книги, бібліотеки як ціннісних орієнтирів, інтелектуальних продуктів, що мають бути в полі зору кожного сучасного успішного свідомого українця.
Новітня доба історії нашої країни збагатила українську дитячу літературу новими книжками, новими героїчними історіями для дітей. Збагатилося й наше суспільство новими героями — прикладами для наслідування, серед яких багато дітей.
21 березня - Всесві́тній день поезії
Всесві́тній день поезії— свято, яке відзначається щороку 21 березня. Встановлено 1999 року ухвалою 30-ї сесії ЮНЕСКО. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.
9 березня - 209 річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
9 березня 2023 року, виповнюється 209 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його ім'я, увібрало в себе душу народу, стало часткою його життя.
26 лютого - День кримського спротиву російській окупації
День кримського спротиву російській окупації— пам'ятна дата на річницю проведення у 2014 році мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.
Основна мета Дня спротиву – це саме вшанування мужності і героїзму цих людей у відстоюванні територіальної цілісності України.
20 лютого -День пам’яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого відзначається День пам'яті Героїв Небесної Сотні – людей, які повстали проти несправедливості на захист ідеалів демократії, громадянських прав і свобод, європейського майбутнього України.
Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих героїв, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.
День Збройних Сил України
День Збройних Сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною.
У бібліотеці оформлена тематична книжкова онлайн- виставка "День Збройних Сил України".
День пам’яті жертв голодоморів
У бібліотеці оформлена тематична виставка літератури «В пам’ять про скорботний 33-й». 25.11.2022 р.
День української писемності та мови
9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято –День української писемності та мови. У бібліотеці оформлена тематична книжкова онлайн- виставка "Є мова-є Україна!". У День української писемності та мови традиційно відбувся найбільший україномовний флешмоб – Радіодиктант національної єдності,до якого приєднались мільйони українців по всьому світу. Педагоги, учні ХЗОШ №68 та їхні батьки також долучились до цього флешмобу.
День Української Державності
Україна сьогодні, 28 липня, вперше відзначає День Української Державності. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у День Хрещення Київської Русі-України 28 липня, запропонував Президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України.
У бібліотеці оформлена тематична книжкова онлайн-виставка за темою: «Українське державотворення від давнини до сьогодення»
300 років від дня народження Г.С. Сковороди
Афоризми від Сковороди
- Бери вершину і матимеш середину.
- З усіх утрат втрата часу найтяжча.
- Коли не можу нічим любій Вітчизні прислужитися, в кожному разі з усієї сили намагатимуся нікому ні в чому не шкодити.
- Більше думай і тоді вирішуй.
- З видимого пізнавай невидиме.
- Не той дурний, хто не знає… але той, хто знати не хоче.
- Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою.
- Хто швидко приліплюється до нової думки, той швидко від неї і відпадає.
- Життя наше – це подорож, а дружня бесіда – це візок, що полегшує мандрівникові дорогу.
- Чисте небо не боїться блискавки та грому.
- Що швидко запалюється, те раптово гасне.
- Більше думай і тоді вирішуй.
Цікаві факти із життя відомого українського філософа
- Народився Григорій Сковорода на Полтавщині у родинні спадкових козаків.
- Про точну дату народження світ дізнався лише через 200 років після народження філософа. Саме тоді дослідники віднайшли в одному із листів Сковороди згадку про святкування власного дня народження.
- Григорій Сковорода мав виняткові здібності до навчання. Вже у 16 років вступив до Києво-Могилянської академії – першого вищого навчального закладу в Україні. Вивчавлатинську, грецьку, церковнослов’янську, польську, німецьку та інші мови. Грав на сопілці, флейті, скрипці, гуслях, лірі, бандурі.
- Проте вищої освіти так і не отримав.
- Працюючи педагогом у Харківському колегіумі, мав власну систему оцінювання. Замість балів він писав справжні вироки: «вельми туп», «справжнє безглуздя», «досить гострий», «звєрок востроє» тощо.
- Його називають зачинатилем жанру байки.
- Писав твори переважно староукраїнською та латинською.
- Надавав перевагу особистій духовній свободі. Філософські трактати присвячував переважно етиці.
- Відстоював права людської особистості в кожній людині. Відкрито засуджував московських гнобителів.
- А головним сенсом людського існування вважав самопізнання.
- Якось цариця Катерина ІІ забажала побачити вже за життя відомого українського філософа особисто. Він прибув на її запрошення до палацу. Коли зайшла цариця до приймальної зали, всі присутні вклонилися, крім Сковороди. На питання Катерини, чому він не кланяється, філософ відповів: “Не я бажав тебе бачити, а ти сама захотіла на мене подивитися. А як же ти мене роздивишся, коли я перед тобою удвоє зігнуся”.